Dünyanın en iyi 10 A Capella grubundan biri olarak kabul edilen 35 yıllık grup The Real Group Türkiye’de ilk kez konser verecek. Hayranlarının yıllardır büyük bir heyecanla beklediği ve bir ilke imza atacak grup, 19 Aralık tarihinde İzmir’de Olten Filarmoni Orkestrası eşliğinde Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde, 20 Aralık tarihinde ise Orfeon Oda Korosu’nun konuk olduğu konserde Ankara’da MEB Şura Salonu’nda sahneye çıkacak.

The Real Group parlak bir geçmişe sahip

Oldukça parlak bir kariyer geçmişine sahip olan grup, kuruldukları ilk zamandan itibaren En İyi Caz Şarkısı, En İyi Kadın Vokalisti, En İyi Klasik Albüm ödüllerinin yanında pek çok bireysel ve grup olarak verilen ödülü pek çok kez kazanmayı başardı. A Capella denildiğinde Swingle Singers, Pentatonix, King’s Singers gibi ilk akla gelen topluluklardan oldular.

The Real Group repertuvar çeşitliliği ile dikkat çekiyor

1984 yılında koro müziğinin gurusu Eric Ericson’un 5 üstün yetenekli öğrencisini yüreklendirmesi ile Stockholm’de kurulan The Real Group; koro kültürünün geniş kitlelere yayıldığı kuzey ülkelerinden dünyaya açılan ilk yıldız topluluk olmayı başardı. Hiçbir enstrüman kullanmadan sadece sesleriyle yaptıkları müziklerle; caz, pop ve halk müziği harmanlayan topluluk ilk yıllarından itibaren repertuvar çeşitliliği ile modern A Capella’nın kilit taşlarından birisi hâline geldi.

Topluluk özgün bestelerinin yanı sıra pek çok tanınmış eseri tekrar yorumlayarak her geçen gün daha geniş bir müziksever kitlenin dikkatini çekiyor. Sosyal medyada milyonlarca izleyiciyle buluşan Nature Boy, Pass me the Jazz ve Koreli fenomen şarkıcı PSY’a gönderme yaptıkları Stockholm Style videoları topluluğun adını bilmeyenlerin dahi izlemiş olduğu performanslar.