Son yılların popüler ve sevilen RPG oyunlarından The Witcher’ın Netflix dizisi olarak ekrana gelecek uyarlamasında yer alacak isimler belli oldu. The Witcher Netflix dizisinde Geralt karakterini canlandıracak ismin Henry Cavill olarak açıklanmasından sonra Yennefer, Triss ve Ciri gibi dizinin diğer önemli karakterlerini kimlerin canlandıracağı merak konusu olmuştu.

Cintra Prensesi Ciri’yi Freya Allan, Cintra hükümdarlığının diğer karakterleri olan Kraliçe Calanthe’yi Jodi May, Şövalye Eist’i Björn Hlynur Haraldsson ve rahip Mousesack’i ise Adam Levy canlandıracak. Büyücü Yennefer rolünde Anya Chalotra’yı izleyeceğiz. Aretuza’daki büyülü akademinin başında olan Tissaia ise MyAnna Buring tarafından canlandırılacak.

The Witcher kadrosu

The Witcher başrolünde tanıdık bir isim var

Fringilla ve Sabrina rollerinde karşımıza çıkacak isimler ise Mimi Ndiweni ve Therica Wilson-Read. Princess Renfri’yi ekranlara taşıyacak isim de Millie Brady olarak açıklandı. The Witcher’ın başrolündeki Geralt of Rivia olarak izleyeceğimiz isim, Görevimiz Tehlike – Yansımalar ve Superman gibi filmlerden tanıdığımız Henry Cavill. Oyuncu kadrosundaki geri kalan isimler de ilerleyen günlerde seyirciler ile paylaşılacak.

The Witcher yönetmenleri belli oldu

İlk bölüm dahil dizinin dört bölümünü yönetecek isim House of Cards ve Game of Thrones’tan tanıdığımız Alik Sakharov. Alex Garcia Lopez (Marvel’s Luke Cage, Utopia) ve Charlotte Brändström (Outlander, Counterpart, Disparue) da ikişer bölüm için yönetmen koltuğuna geçecekler.

The Witcher’ın prodüktörlüğünü üstlenen Lauren Schmidt Hissrich, oyuncu kadrosuyla ilgili olarak, “The Witcher’ın oyuncu kadrosunu belirlemek hiç şüphesiz kariyerimdeki en büyük işlerden biriydi; aynı zamanda da en heyecan verici olandı. Böylesine mükemmel isimlerin, bu kadar ikonik ve sevilen karakterleri ekranda canlandırmaları için ve bu özel hikayeleri izleyicilerle paylaşmaları için sabırsızlanıyorum.” dedi.