Rolls-Royce Wraith Eagle VIII ile havacılığın derin tarihine bir selam çakıyor. Modifiye edilmiş 1. Dünya Savaşı hava aracı Vickers Vimy bombacısına güç veren Rolls-Royce Eagle VIII motorunun adını alan lüks coupe, ilk durmadan transatlantik uçuşunu yapan uçağın 100. yıl dönümünü kutluyor.

Koyu gri ve Selby grisi renklerdeki Wraith Eagle VIII’nin ızgaraları Vicker Vimy’nin motor kaputunu yansıtmak için siyah renkte ve jantlarda yarı saydam gölge kaplaması yapılmış. İç mekanda ise pirinç hoparlör kapakları, kafalıklarda pirinç renginde iplik gibi detaylar içeren pirinçten sekstanttan ilham alınmış. Hatta Winston Churchill’in uçağı uçuran Yüzbaşı John Alcock ve Teğmen Arthur Brown’un başarısını anlattığı bir pirinç plaka bile araçta mevcut.

Konsol fümelenmiş okaliptüs ağacı ve altınla metalize edilmiş. Gece gökyüzünden yeryüzünün nasıl göründüğünü taklit etmek için gümüş ve bakırla kaplama uygulanmış. Uçağın donmuş gösterge panelini ifade eden buzlu bir arka plan efektine sahip özel olarak tasarlanmış bir saat de buraya yerleştirilmiş. Ek olarak, yıldızların 1919’da uçuşl sırasında gökyüzünde nasıl sıralandığını göstermek için tasarlanmış harika bir tavan efekti mevcut.

Rolls-Royce Wraith Eagle VIII’den sadece 50 adet üretileceğini de belirtelim.