Birçok Olimpiyat ve Dünya Şampiyonası kazanan bisikletçi Fabian Cancellara ile yeni iş birliği kuran İsviçreli saat üreticisi TUDOR, bu heyecan verici küresel sporun her yönünü etkileyecek bir parkur çizerek cesur ruhunu profesyonel bisiklet dünyasına taşıyor.

TUDOR ve İsviçreli bisiklet efsanesi Fabian Cancellara, yeni bir ekiple uluslararası bisikletin en üst seviyesini zirveye taşımak için güçlerini birleştiriyor. TUDOR’un imzası #BornToDare, markanın kurucusu Hans Wilsdorf’un saatçilik vizyonunun hikayesini ve bu vizyonun nasıl hayata geçirildiğini anlatıyor… cesurca. TUDOR Pro Bisiklet Takımı, TUDOR’un tavizsiz tutumunu ve inovasyon tarihini Cancellara’nın eşsiz deneyimi ve vizyonuyla birleştirerek bu belirgin cesur bakış açısını somutlaştırıyor. Vizyonun özünde, fiziksel ve psikolojik zorluklarıyla bilinen bir spor olan bisiklete insan merkezli bir yaklaşım sunuyor. TUDOR ve Cancellara, kendilerini her geçen gün daha iyi olmaya zorlayarak, korkularıyla yüzleşerek ve algılanan sınırların ötesine geçmeye cesaret ederek motive olmuş bir ekip hayal ediyor. Performans, başarının nihai ölçüsüdür, ancak bitiş çizgisine nasıl ulaşacağınız, oraya ne zaman ulaştığınız kadar önemlidir. TUDOR Pro Cycling Team, Cancellara rehberliğinde, bu idealleri, ortak değerleri ve takım ruhunu somutlaştıran ve bilinen rakiplerin mevcut alanının çok ötesine geçen yetenekli bisikletçilerden oluşan bir kadro geliştiriyor.

TUDOR Pro Cycling Team’in şık siyah formaları, ön ve arka tarafta basit kırmızı TUDOR kalkanlarıyla süsleniyor. Sporcular, başarı arayışlarına ve önlerinde uzanan yola odaklanılacaktır. Aynı şekilde, takımın ekipmanı, takımın ana teknik ortağı BMC premium bisikletleri de dahil olmak üzere İsviçreli bisiklet şirketlerinin uzmanlığına dayanıyor. Bu takımın kim olduğu ve kimin için yarıştıkları konusunda hiçbir yanlış anlaşılma olmayacak.

Her güzel durumda olduğu gibi, TUDOR Pro Bisiklet Takımı’nın da dünyanın en büyük bisiklet yarışlarında podyum yakalama potansiyeline ulaşması zaman alacak. Ancak ilk yolculuk, TUDOR Pro Cycling Team’in 15 Mayıs 2022’de Paris-Roubaix U23 yarışı için eyerlerini almasıyla başlıyor. Takım, 2022 sezonunun geri kalanında UCI Continental sınıfında yarışmaya devam edecek ve önümüzdeki şeylerin tonunu belirleyecek.

Sonrasında, takım 2024 sezonuna kadar dünyanın en ünlü ve prestijli yarışlarına katılma hedefiyle 2023 UCI ProTeam sezonuna başvuracak ve hazırlanacak. TUDOR Pro Bisiklet Takımı, yeni nesil bisikletçileri izlemek ve eğitmek için bir gelişim yapısını da sürdürecek.