Hublot, yeni Hublot Big Bang Automatic Tourbillon Orange Sapphire’in etrafını saran dünyanın ilk turuncu renkli safir kristalini ortaya çıkardı.

Saat, karışıma titanyum ve krom eklenerek oluşturulan göz alıcı 45 mm şeffaf kasasından daha fazlasını yapıyor. Aynı zamanda LVMH’den tamamen yeni bir mekanizmanın ilk çıkışını da işaret ediyor.  Bu da büyük ölçüde şeffaf bir hareket oluşturmak için üç safir kristal köprü kullanan 60 saniyelik otomatik bir tourbillon ve 22kt altın mikro rotor sarım mekanizması.

Mikro rotorlar geleneksel olarak saatçilerin ultra ince hareketler üretmelerine yardımcı olmak için kullanılır. Çünkü rotor, hareketin arkasına cıvatalanmak yerine hareketin içine gömülebilir ve bu da her harekete önemli bir derinlik katar. Bununla birlikte, Hublot’un tüm zamanların en başarılı büyük boy saatlerinden biri olan ünlü Big Bang, tam olarak kimsenin ultra ince olarak düşüneceği bir şey değil, burada kadrana monte mikro rotor basitçe biraz parlama ekliyor. Yeni mekanizma 72 saatlik güç rezervine sahip.

169.000 dolar fiyatla turuncu safir kristal referansından sadece 50 parça üretilecek. 100 parça ise karbon fiber ve alüminyum karışımı Texalium ve siyah safir kristalden üretilecek.