Ulysse Nardin en yeni saat koleksiyonu BLAST için teknolojik gelişmeler ve kavramsal tasarım deneyleri yapıyor. Üst seviye kaşiflerin özelliklerinden esinlenen yenilikçi saat, güçlü ve heybetli bir başyapıt yaratmak için sinsi bir uçağı andıran karmaşık, geometrik bir yapı sunar.

Ulysse Nardin BLAST hayranların hassas işçiliğin arkasındaki incelikleri görmelerine olanak tanıyan kaslı ve sağlam bir model. Saatler, 2.5 Hz frekansında atan, kalın, X şeklinde bir kafes içine yerleştirilmiş yeni ve güçlü bir otomatik silisyum tourbillon özelliğine sahip. Ulysse Nardin’in ikonik tasarım kodlarına sadık kalan parça ayrıca dikdörtgen bir çerçeve, kayışı sabitleyen 3 boynuzlu bir imza ve pürüzsüz renkli bir çerçeve içeriyor. Yakın zamanda geliştirilen UN-172 mekanizma ile güçlendirilen BLAST, otomatik bir tourbillon ve yeni küçük ama güçlü bir platin mikro rotor ile donatılmış.

BLAST, her biri yeni UN-172 üretim mekanizma, otomatik bir tourbillon ve kendi kendine açılan yeni bir toka ile güçlendirilen dört farklı model sunuyor.