Glenlivet geleneksel kokteyl bardaklarını, deniz yosunundan yapılan ısırık büyüklüğündeki içinde viski bulunan şeffaf kapsüller ile değiştiren dikkat çekici bir hamle yaptı. Sınırlı sayıdaki bu viski kokteyli deneyimi için barmen Alex Kratena tarafından tasarlanmış 3 farklı seçenek bulunuyor. Kapsülleri tüketmek ve içerisindeki kokteyli tadabilmek için kapsülü ağzınıza atmanız yeterli oluyor. Dıştaki deniz yosunu da yenilebilir olduğu için yutulmasında bir sakınca bulunmuyor.

Sürdürülebilir ve bardaksız kokteyl deneyimi için Glenlivet, Notpla adlı sürdürülebilir paketleme şirketi ile iş birliği gerçekleştirmiş. Şirket biyolojik olarak çözünebilen ve yok olan paket tasarımları ile tanınıyor. Deniz yosununun çok hızlı yetişebilmesine dikkat çekilirken kapsüllerin tüketilmeyip atılma durumunda bile 4-6 hafta içerisinde tamamen yok olacağına vurgu yapılıyor.

Şu an için Londra Kokteyl Haftası dışında satışa sunulması planlanmayan kokteyl kapsülleri 13 Ekim tarihine kadar Tayēr + Elementary adlı mekanda denenebilecek.