Yeni nesil Rolls-Royce Ghost tüm ihtişamı ile kendisine adeta hayran bırakıyor. Şirketin Post Opulence tasarım adını verdiği yeni görünüme sahip olan 2021 Rolls-Royce Ghost’un yeni estetiğinde minimalism ve lüks bir araya getirilirken Spirit of Ecstasy’nin ana elementlerine sadık kalınmış.

2021 Rolls-Royce Ghost özellikleri

6.75 litre V12 motordan gücünü alan yeni Ghost 563 beygir güç ve 850 Nm tork üretebiliyor. Dört tekerlekten çekiş ve dört tekerlekten yönlendirme sistemine sahip araç 0-100 km/s hıza saniyede ulaşabiliyor. Bu harika aracın maksimum hızı ise 250 km/s.

Magic Carpet Ride olmadan bir Rolls-Royce tabii ki düşünülemez. Otomobil, Ghost’un sürüş konforunu mükemmelleştirmek için beş kolektif geliştirme sürecinden geçen bir Üst Süspansiyon Çatalı Amortisör ünitesi kullanan dünyanın ilk Düzlemsel Süspansiyon Sistemi ile geliyor. İçeri girdiğinizde ise artık zahmetsiz giriş ve çıkış için her kapıda bir dizi sensör bulunan yenilenmiş otomatik kapılarla tanışıyorsunuz.

Selefinden daha geniş ve daha uzun olan aracın yıldızlarla aydınlatılmış iç mekanı, havayı bir nano-filtre filtresiyle temizleyen bir Mikro Çevre Arıtma Sistemi gibi sonsuz bir özellik listesine sahip. İç mekanın akustiği de dikkatle tasarlanmış. 1300 W, 18 kanallı BeSpoke Ses sistemi de istendiğinde içeride harika bir ses deneyimi sağlıyor.

Yeni Rolls-Royce Ghost’un çıkış tarihi ve fiyatı ise henüz belirsiz.