Apple tarafından Beats Powerbeats kablosuz kulaklıklar tanıtıldı. Yeni Powerbeats, geçtiğimiz yıl tanıtılan tamamen kablosuz ve daha pahalı Powerbeats Pro ile aynı sese ve tasarıma sahip. Selefi Powerbeats 3’ten farklı olarak kablo bağlantısı da kulak kancalarının ucuna doğru yönleniyor.

15 saat batarya süresi sunan ürün, sadece 5 dakikalık Fast Fuel şarj ile 1 saat dinleme süresi sunabiliyor. Şarj ise Lightning kablosu ile sağlanıyor. IPX4 sınıflandırması ile ter ve su dayanıklılığına sahip olan yeni Powerbeats’in kontrolleri ise kulaklıklardan gerçekleştiriliyor. Sağ kulaklık üzerinde ses ayarı bulunurken, çoklu işlev kontrolü ise yana yerleştirilmiş b tuşu ile sağlanıyor. Ses çalma, telefon görüşmeleri ve diğerleri örnek verilebilir. Güç tuşu ise sol kulaklığın üst kısmında. Bu tuş aynı zamanda eşleştirme modu için de kullanılıyor. Apple H1 çipini kullanan Powerbeats bu sayede hızlı eşleştirme, iCloud bağlantılı cihazlar arasında kolay geçiş ve iOS’ta eller serbest Siri erişimi özelliklerini sunuyor.

Siyah, beyaz ve kırmızı renk seçenekleri sunulan kablosuz kulaklıklar, 18 Mart tarihi itibarıyla 149 dolar fiyat etiketi ile satışa sunulacak.