Uzun süredir heyecanla beklenen X-Men serisinin en karanlık filmlerinden biri olmaya hazırlanan Dark Phoenix ile ilgili nihayet müjdeli haber geldi. Nihayet diyoruz çünkü filmin vizyon tarihiyle ilgili yaşanan değişiklikler seyircilerin hayal kırıklığına uğramalarına ve heyecanlarını yitirmelerine neden olmuştu. Ancak Dark Phoenix fragmanı sayesinde sinemaseverlerin heyecanın tekrar üst seviyelere taşınması hedeflenmiş diyebiliriz.

Dark Phoenix fragmanı acımasız Jean Grey portresi çiziyor

Jean Grey’in acımasızlığının resmedildiği Dark Phoenix fragmanında aynı zamanda Grey’in Phoenix’e dönüşümüne de yer verildiği görülüyor. Jessica Chastain’ın hala gizemli kalan karakterini de gösteren fragmanda Jean Grey acımasızlığını bir üst seviyeye çıkarıyor. Fragmanla beraber bir de yeni bir poster yayınlayan Dark Phoenix, Grey’in kendi iç çatışmasını da resmediyor. İçinde yükselen güçle adeta ikiye bölünen karakterimizi hayli zorlu bir macera bekliyor. X-Men üyelerinin bu güçle nasıl başa çıkacağı ve kimlere veda edileceği de seyirciler tarafından merak ediliyor.

Dark Phoenix vizyon tarihi ne zaman?

2016’da vizyona giren X-Men: Apocalypse’in devamı niteliğindeki filmde Jean Grey’i bir kez daha Game of Thrones yıldızı Sophie Turner canlandıracak. Disney satın alımından sonra ise X-Men filmlerinin gelecek yapımlarda ise hangi oyuncularla çalışılacağı bilinmiyor. Şimdi fragmanın ardından merakla beklenen soru ise filmin ne zaman vizyona gireceği. Eğer önceden yaşanan durumlar gibi herhangi bir aksilik olmazsa film 7 Temmuz’da izleyicisiyle buluşacak.