Kullanıcılarının taleplerine kayıtsız kalamayan YouTube ücretsiz film döneminin müjdesini verdi. YouTube’un şu an için belli bölgelerde başlattığı ve yakın zamanda da tüm dünyada kullanıma sunacağı bu hizmet sayesinde artık kullanıcılar herhangi bir ücret ödemeden kült olmuş filmleri izleyebilecekler. Dünyaca ünlü şirket bu hizmet için reklamlar aracılığıyla kaynak yaratmayı hedefliyor.

YouTube ücretsiz film hizmeti için bir ayda 100’ü aşkın Holywood filmi ekledi

YouTube ücretsiz film hizmeti için kolları sıvadı ve bu kapsamda geçtiğimiz aydan bu yana ise bünyesine 100’ü aşkın Holywood filmini bünyesine kattı. Hatta Rocky, Terminatör, Hayvan Bakıcısı vb. filmler bazı bölgeler için yayınlamaya başlayarak izleyicisiyle buluştu bile. Filmlerini YouTube’a yayınlayıp gelir elde etmek isteyen stüdyolar içinde yeni bir kapı aralanmışa benziyor.

YouTube Ürün Yönetimi Müdürü Rohit Dhawan, çalışmaları tüm hızıyla devam eden bu yeni hizmet türüne ilişkin olarak ise şunları söyledi: “Kullanıcıların bu talebine sessiz kalamadık. Reklam destekli bir şekilde ücretsiz filmler sunmak istedik. Ayrıca, reklam verenler için de yeni fırsatlar yaratabileceğimizin farkındayız.”