Attığı her adımla olay olmayı ve adından söz ettirmeyi başaran ve hatta “Bu çılgın yine neyin peşinde?” dedirtecek kadar tuhaf projelere imza atan Elon Musk, son attığı tweet ile birlikte yine benzer soruları gündeme getirdi.

İlk olarak “Your Name” adlı bir animenin fragmanını yayınlayarak anime sevgisini takipçilerine duyuran Musk, aynı gün içinde attığı bir başka tweette ise “Bir Mecha yaratmanın zamanı geldi” diyerek insanlar tarafından yönetilen devasa robotlara ilgi duyduğunu da belli etmiş oldu. Musk tarafından art arda atılan bu tweetler, takipçiler tarafından ünlü iş adamının yeni çılgın projesinin duyurusu olarak algılandı.

Aslında Elon Musk, şirketlerine finansman sağlayabilmek için sıkça bu tarz yöntemlere başvurabiliyor. Bu da bunun alışılagelmiş bir örneği olabilir. Çünkü ünlü iş adamı daha önce de alev silahı, tuğla ve şapka gibi ilginç ürünlerin satışını gerçekleştirerek bu yöntemle şirket kasasını yeni projeleri için doldurmuştu.  SpaceX, Tesla ve Boring Company şirketlerinin kurucusu Musk, bu ürünlerin ilk duyurularını da attığı tweetler ile yapmıştı.  Hatta kendisinin bir Teslaquila adlı bir distile agave likörü için çalıştığını da sizlerle paylaşmıştık.