LEGO Ideas ve tüm dünyadaki LEGO hayranlarının iş birliğinin 10 yılını kutlamak amacıylaa 11 ülkeden hayranların tasarladığı modellerin sergilendiği ilk LEGO Ideas sergisi, Danimarka şehrindeki Lego House’da açıldı.

LEGO Ideas sergisinde bir Türk de var!

LEGO hayranları eşsiz modellerini tasarlamak ve yeni LEGO setleri için kendi fikirlerini paylaşmak için yeri geldiğinde aylarını bile veriyor. Daha sonra bu fikirler oylamaya sunuluyor. 10 bin oy alan fikirler ise LEGO tasarımcıları tarafından resmi LEGO setlerine dönüştürülüyor. LEGO Ideas topluluğunun 13 yaştan başlayıp çok daha büyük yaşlara kadar oldukça geniş bir kitleye sahip olduğunu da belirtmek gerekiyor.

LEGO Ideas sergisi

Başta da belirttiğimiz üzere 10 ülkeden gelen 18 etkileyici modelin ziyaretçilerin beğenisine sunulduğu sergide bir de Türk tasarımcı da bulunuyor. 36 yaşındaki Hasan Kabalak tarafından tasarlanan Volkswagen Golf MK1 GTI modeli de serginin dikkat çekenleri arasında. Kabalak bu LEGO Volkswagen Beetle’in kendi modelini tasarlamada kendisine motivasyon sağladığı ifade ediyor. Biz de kendisini böyle farklı bir sergide ülkemizi temsil ettiği için tebrik ediyoruz.