Ünlü rapçi Kanye West, eleştirilere daha fazla dayanamayarak sosyal medya hesaplarını kapattı. ABD Başkanı Donald Trump’ın yakın takipçisi ve destekçisi olan West, son olarak ABD Anayasası’nın köleliği yasaklayan 13. maddesinin kaldırılması gerektiğini söyleyerek okları üzerine çekmişti. Bu açıklamasının sosyal medyada büyük tartışmalara sebep olmasının ardından Kanye West, Twitter ve Instagram hesaplarını kapattı.

Kanye West sosyal medya hesaplarını daha önce de kapatmıştı. İlk olarak Twitter hesabını kapatan Kanye, Nisan 2018’de bir yıllık aradan sonra hesabını tekrar açmıştı. Kısa bir süre önce de adını “Ye” olarak değiştirdiğini söylemiş ve insanlardan da kendisine öyle hitap etmesini istemişti.

Kanye West’ten açıklamasına düzeltme geldi

Ünlü rapçi yaptığı son açıklamasının ardından hemen bir düzeltme yaptı ve “Kaldırılması yerine değiştirilmesi demek istemiştim” diyerek kendisini savundu. Kim Kardashian ile evli bulunan şarkıcı, ABD Başkanı Donald Trump’ın da sıkı bir destekçisi. Trump’ın, “Amerika’yı yeniden yüceltelim” şapkasından takan Kanye’nin, ABD’de kısa süre önce bir televizyon programında Trump’a yöneltilen ırkçılık suçlamaları hakkında söylediği şu sözler de tartışma yaratmıştı: “Beyazlar sık sık bana gelip Trump’ı nasıl desteklersin? O bir ırkçı.” diyorlar.