NBA tarihinin en çok sayı atan oyuncuları sıralamasında LeBron James Michael Jordan’ı geçerek dördündü sıranın yeni sahibi oldu. Los Angeles Lakers yıldızı James Denver Nuggets ile gerçekleştirdikleri maçta attığı sayılar ile Chicago Bulls efsanesi Jordan’ı yerinden etti.

LeBron James Michael Jordan’dan daha fazla sayı attı

Michael Jordan’ın sadece 13 sayı gerisinde çıktığı maçta LeBron James ikinci çeyreğin ortasında 32,292 sayıya sahip olan NBA efsanesi ile durumu eşitledi. Lakers maçı Nuggets karşısında 115-99 kaybetse de maçta 31 sayı atan James toplamda 32,311 sayıya ulaşarak NBA tarihinin en yüksek dört skorerinden birisi oldu.

En fazla sayı atan NBA yıldızları arasında Kareem Abdul-Jabbar 38,387 sayıyla zirvedeyken onu 36,928 sayıyla Karl Malone ve 33,643 sayıyla Kobe Bryant takip ediyor. Sürekli bir Michael Jordan ile LeBron James karşılaştırması yapılsa da King James gençliğinden beri MJ’den ilham aldığını saklamıyor. Her iki yıldızın da 23 numaralı formayı giyiyor olması da güzel bir tesadüf.  Oyuncunun Air Jordan 3 modelinden ilham alan Nike LeBron 16 basketbol ayakkabıları ile sahaya çıktığını da belirtelim.