Heavy metal dendiğinde akla ilk gelen isimlerden birisi olan Metallica, bu defa müziğiyle değil kendi viski markası Blackened ile adından söz ettiriyor. Grubun viskisi için sonik geliştirme adlı patent bekleyen eşsiz bir işlem uygulayacak olması da fark yaratıyor.

Metallica Blackened

Siyah Gürültü olarak bilinen bu işlem ile viskinin lezzetlendirilmesi sağlanıyor. Metallica grubunun özel oynatma listelerinin her bir parti için damıtma işlemi sırasında kullanılması da bu işlemin bir parçası. Subwoofer ile varil içindeki viskinin fıçının ahşabıyla temasının artırılması ve odunsu karakteristiğin öne çıkartıldığı ifade ediliyor. Burbon ve çavdar harmanı viskide tarçın, karanfil, karamel, bal ve kayısı notalarının olduğunu da belirtelim.

Metallica Blackened

Bir diğer dikkat çeken detay da Blackened viskinin burbon endüstrisinde iyi tanınan isimlerden ve aynı zamanda Maker’s Mark eski baş damıtımcısı Dave Pickerell imzası da taşıyor olması. Blackened fiyatı ise 52 dolar olarak belirlenmiş durumda.

Blackened adının grubun “And Justice For All” adlı 4. stüdyo albümünün açılış parçasından geldiğini de not olarak düşelim ve sizleri grubun tam da bu habere gidecek bir parçası ile baş başa bırakalım.