LEGO bugüne kadarki en büyük ve hatta en çılgın projesini gerçekleştirdi. 3,599 parçadan oluşan LEGO Technic Bugatti Chiron (42083) seti oldukça beğenilen şirket, 1 milyondan fazla parça ile birebir boyutta hazırladığı LEGO Bugatti Chiron ile adeta şov yapmış durumda.

Birebir boyuttaki Bugatti Chiron replikası, Lego Power Function platformundan gücünü alıyor. Araçta 2,304 motor ve 4,031 LEGO Technic dişli çarkı kullanıldığı paylaşılıyor.

Lego Bugatti Chiron

5.3 beygir gücünde ve 92 Nm tork çıkışındaki motor, gerçek Chiron’un saatte 420 kilometre hızını elbette göremiyor. Yine de saatte 20 kilometre üzerinde bir hız söz konusu. LEGO otomobilin sadece dışında değil içerisinde de Technic bileşenlerine yer verilmiş. Evet doğru okudunuz; koltuklardan, direksiyona kadar her şey LEGO parçası. Modelde 58 türde özel yapım parça olması da dikkat çekiyor. Bu parçaların birleştirilmesi sırasında hiçbir yapıştırıcı kullanılmadığının da belirtelim. Modelin ağırlığı ise 1,500 kilogram. “Umarız ki yolda giderken araç paramparça olmaz” ayrılmaz demekten kendimizi alamadık.

Lego Bugatti Chiron

Bu özel yapım otomobilde bazı ilklerin de altı çiziliyor. İlk tam fonksiyonlu kendinden hareketli LEGO Technic otomobilde, ilk defa şeffaf Technic ve aynı zamanda ilk kez yüke dayanan parçalar da kullanılmış durumda.

Gerçeğinin hayal olduğu otomobilin en azından LEGO versiyonunu sürmek bile sanıyoruz ki harika olurdu. Sizce?