Netflix’in en beğenilen dizleri arasında yer alan Narcos, yeni sezonuyla seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Merakla beklenen Narcos: Mexico, ilk üç sezondaki Kolombiya macerasının aksine bu defa adından da anlaşılacağı üzere Meksika’da geçiyor. Yeni yayınlanan Narcos: Mexico uzun fragmanı ise Kasım ayının hızla gelmesini daha fazla istememize sebep oluyor.

Dizinin aslında Narcos’un yeni sezonu olarak değil, Narcos: Mexico’nun ilk sezonu olarak geçtiğini de belirtmemiz gerek. Böylece hikâye, Narcos: Mexico olarak tek sezonda tamamlanacak gibi gözüküyor. Önceki 3 sezonda Kolombiya’daki uyuşturucu kartellerinin yükselişini ve hayatını izleyiciye aktaran dizi Narcos: Mexico’da ise günümüz modern uyuşturucu trafiğinin nasıl ortaya çıktığı ve kökenlerinin nasıl oluştuğu izleyiciye aktarılacak. Dizide 1980’lerde Felix Gallardo ve Guadalajara kartelininin örgütlenmesi ve gelişimine de yer verilecek.

Narcos: Mexico uzun fragman

Narcos: Mexico’da bu sezonki DEA dedektifi Michael Pena olurken, Star Wars: Rogue One‘dan hatırladığımız Diego Luna ise Meksika’nın en büyük kartellerinden biri olan Guadalajara‘nın başı ve modern uyuşturucu trafiği sistemini yaratan adam olarak bilinen Miguel Ángel Félix Gallardo ya da nam-ı diğer Felix olarak karşımıza çıkacak. Bu arada önceki sezondan sadece José María Yazpik dizide kalmış durumda.

Dizide anlatılan karakterlerin birçoğunun hayatta olduğu isimler arasında Joaquin “El Chapo” Guzman ve Juan Jose Esparragoza Moreno “El Azul” gibi ünlü baronlar da yer alıyor.

Narcos: Mexico için 16 Kasım tarihine kadar sabretmemiz gerekiyor.