Türk pop müziğine yeni bir soluk olarak gelen Bilge Su ilk single çalışması Yaralı ile dikkatleri bir anda üzerine çekti. 5 Mayıs 1997 yılında Bursa’da dünyaya gelen Bilge Su, küçük yaşlardan itibaren piyano ve şan eğitimleri alarak büyüttüğü içindeki müzik tutkusunu ilk single’ı “Yaralı” ile taçlandırdı. Bilge Su, yaralı Beyefendiler Kulübü takipçileri için bir tavsiyede de bulundu.

İlk single çalışmanız Yaralı nasıl ortaya çıktı?

Yaralı herkesin ortak noktası ve birçoğumuzun ilk çalışması diyebilirim. Ben Süheyla Yengi’den şan eğitimi alıyordum ve artık bir yola çıkmam gerektiğini düşündük. Böylece yolum Süheyl Atay, Suat Kavukluoğlu ve Oğuz Çetiner ile yani Yaralı ile kesişti. Zaten yaralarımı sarmaya çalıştığım bir dönemde böyle bir şarkıyla tanışınca, zaman iyileşme ve iyileştirme zamanı dedim kendime.

Yaralı video klibinin hikayesi nedir?

Arkasında genç bir ekip bulunan, biraz sitem dolu bir video klip. Karaköy’de 7 saatte çektik. İlk deneyimimdi ve keyifli olduğu kadar elbette zorlandım. Ama klipte derdimizi anlattığımızı düşünüyorum.

“Yaralı hayatıma girdikten sonra daha çok üretmeye başladım”

Eğitimini aldığınız piyanonun başında yeni bir şarkı çalışmanız var mı?

Özellikle Yaralı hayatıma girdikten sonra daha çok üretmeye başladım. Ortaokuldan itibaren şarkılar yazan biriyim ama melodiler bulmaya yeni başladım. İleride sizlerle buluşacağını düşünüyorum.

Peki, sonraki şarkınız ne zaman geliyor?

Öncelikle Yaralı’nın akustik versiyonu geliyor. Sonrasında ikinci şarkı için çalışmalara başlarız ve en yakın zamanda sizlere emanet edeceğiz.

Türk Pop Müziği dışında farklı türler de denemeyi düşünüyor musunuz?

Elbette, çok istiyorum. Birkaç rap ve arabesk şarkı yapmak istiyorum.

Ülkemizden ve dünyadan örnek aldığınız isimler var mı?

Evet. Kariyer gelişimi olarak Sıla’nın yolunu ve duruşunu çok beğeniyorum. Sezen Aksu, Nazan Öncel, Sertab Erener, Şebnem Ferah, Yasmin Levy, Nina Simone ve elbette Adele…

Son olarak sizden yaralı beyefendiler için bir tavsiye istesek?

Herkesin yaraları ve yaraladıkları var. Önemli olan içinizden bile olsa ufacık bir aşk veya sevgi hissediyorsanız pes etmemek. Hayatta bazı şeyler çok zor bulunuyor, bulduysanız yenilmemek gerek. İkinci şansı herkes hak eder, siz dahil. Unutmayın “Yaralı” ama güzeliz.