Dünyanın önde gelen e-ticaret firmalarından olan Amazon Türkiye için de kapılarını sonunda açtı. Bugünden itibaren amazon.com.tr adresi üzerinden hemen alışverişe başlamak mümkün.

Bir süredir Amazon’un Türkiye’de de açılacağına dair söylentiler bulunuyordu. Aktarılan bilgilere göre, e-ticaret firması Amazon’un sahibi Jeff Bezos, İstanbul’da satış ve pazarlama alanlarında iş ilanları vererek eleman arayışına girdi ve Türkiye operasyonunun startını verdi. Çalışmalarında sona gelen ekip, bu sabah itibariyle Türkiye’nin de amazon.com.tr adresine erişmesini sağladı.

Amazon Türkiye kapılarını açtı!

Amazon.com.tr adresine girdiğinizde karşınıza çıkan mesaj ise özet olarak şu şekilde:

“Amazon.com’un kurulduğu 1995 yılından bu yana Türkiye’deki yüz binlerce müşterimiz, dünyanın dört bir yanındaki Amazon mağazalarından milyonlarca ürün sipariş etti. Bugün Türkiye’deki müşterilerimizin Amazon alışveriş deneyimlerini zenginleştirecek olan amazon.com.tr’nin açıldığını duyurmanın gururunu yaşıyoruz.”

Dünyanın en zengin ismi olarak adlandırılan Jeff Bezos’un sahip olduğu Amazon’un piyasa değerinin 1 trilyona ulaştığı belirtiliyor. Bu yılın ikinci çeyreğindeki net karın ise şirketin kuruluşundan bugüne kadar bir çeyrekte elde edilen en yüksek rakamlara ulaştığı 2.5 milyar dolar olduğu konuşuluyor.