Alman otomobil ailesinin önde gelen üyeleri arasında yer alan Audi, başarılarına bir yenisini daha ekleyerek hem araç sahiplerinin memnuniyetini kazandı hem de 3 ülkeden elde ettiği 8 ödülle bu alandaki iddiasını da bir kez daha kanıtlamış oldu.

SUV sınıfının en güvenilir modeli Audi Q5

Almanya’da bulunan uluslararası pazar araştırmaları enstitüsü J.D. Power tarafından 66 otomobil modeli üzerinde ve 15 bin araç sahibi ile yapılan görüşmeler neticesinde elde edilen sonuçlara göre kompakt SUV kategorisinde, Audi Q5 en güvenilir model olarak belirlendi.

Audi Q5 SUV

2002 yılından bu yana yapılan ve Alman otomotiv sektörünün en kapsamlı araştırmalarından biri olan çalışma neticesinde Audi’ye farklı ülkelerden de tam not geldi. Temmuz ve Ağustos aylarında Almanya’nın dışında Çin’de ve Fransa’da da sürdürülen araştırmalar ve değerlendirmeler kapsamında araç sahiplerinden, otomobilleriyle ilgili yaşadıkları sıkıntıları paylaşmaları istendi.

Audi Çin’de de zirvede

J.D. Power tarafından gerçekleştirilen aynı araştırmaların Çin’deki ayağında ise Mayıs 2017-Mart 2018 döneminde, 71 kentte yeni araç sahibi olan 24 bin 600 tüketici ile görüşülerek önemli sonuçlar elde edildi. Bu değerlendirmeler neticesinde Audi, Satış Hizmetleri Memnuniyet Endeksi’nde 1000 puan üzerinden 703 puan alarak en yüksek puana sahip olan otomobil markası seçildi. Marka bu başarısının yanında ayrıca Satış Sonrası Hizmetler Memnuniyet Endeksi’nde de 774 puan ile birincilik elde ederek zirvedeki yerini aldı.

Audi’ye bir ödül de Fransa’dan

Almanya ve Çin’de önemli başarılara imza atan markaya bir ödül de Fransa’dan geldi. Fransız otomobil dergisi Auto Plus’un 163 model ile gerçekleştirdiği araştırma sonuçlarına göre A3, A4, Q2, Q3 ve Q5 segmentlerinin en iyi otomobilleri seçildi.