Michael Bay tarafından art arda çekilen Transformers filmlerinin öncesini anlatan Bumblebee için beklenen fragman sonunda yayınlandı. Bumblebee fragmanı bu defa izleyiciyi sevimli autobot’un gençliğine götürüyor.

1980’li yıllardaki genç Bumblebee yalnız ve hayatı sürekli kaçıp saklanmakla geçiyor. Öte yandan Charlie adlı genç bir kızla karşılaşan robotumuzun adeta hayatı değişiyor. Genç kızımız külüstür bir Beetle sandığı ve tamir etmeye çalıştığı aracın aslında başka bir dünyadan geldiğini öğreniyor. Bu sırada Bumblebee’nin peşine ordunun yanı sıra, ezeli düşman Decepticon robotları da düşüyor.

Fragmana bakılırsa sonunda orijinal Transformers tasarımları da geri dönüyor. Malum son filmlerin bildiğimiz ve sevdiğimiz Transformers evreni ile hiç alakası kalmamıştı. Yönetmen koltuğuna Michael Bay yerine başarılı Kubo and The Two Strings ile adından söz ettiren Travis Knight geçerken Hailee Steinfeld ve John Cena da oyuncu kadrosunda yer alan isimlerden. Ayrıca, az görüneceğini tahmin ettiğimiz Optimus Prime karakterine yine Peter Cullen hayat verecek.

Bumblebee vizyon tarihi ise 21 Aralık 2018 olarak açıklanmış durumda.