Sinema tarihinin mihenk taşlarından birisi diyebileceğiniz The Matrix serisinin dördüncü filminden merakla beklenilen ilk fragman geldi. Warner Bros. tarafından yayınlanan The Matrix: Resurrections fragmanı kesinlikle beklediğimize değeceğe benziyor.

Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss nam-ı diğer Neo ve Trinity ikonik başrollerine geri dönerken onlara Yahya Abdul-Mateen II, Jessica Henwick, Jonathan Groff, Neil Patrick Harris, Priyanka Chopra Jonas, Christina Ricci, Telma Hopkins, Eréndira Ibarra, Toby Onwumere, Max Riemelt, Brian J. Smith ve Jada Pinkett Smith eşlik ediyor.

Lana Wachowski’nin yazdığı ve yönetmen koltuğuna oturduğu filmin fragmanı kafamızda yine bir sürü soru işareti bıraksa da Neo’nun gücüne tekrar kavuştuğunu ve The Matrix’i birbirine kattığını görmek heyecan yaratıyor. Siyah kediler, dojodaki kavgalar, yüksek aksiyonlu sahneler, koridorlardaki dövüşler, havada duran mermiler ile adeta bir nostalji fırtınası yaşayacağımızı söyleyebiliriz. Arka fonda çalan Jefferson Airplane’in White Rabbit şarkısı da fragmana bambaşka bir boyut katıyor.

The Matrix: Resurrections vizyon tarihi ise 22 Aralık olarak açıklanmış durumda.