Lady Gaga müzikteki başarılı kariyerini Bir Yıldız Doğuyor (A Star is Born) filmi ile sinemaya da taşımış durumda. Filmin başrolünde Gaga ile birlikte başarılı ve yakışıklı oyuncu Bradley Cooper da yer alırken, filmin soundtrack albümünden çıkan Shallow parçası adeta ortalığı kasıp kavurdu. Şarkının Oscar adayı olacağı ve hatta büyük ihtimalle alacağı yönünde tahminler oldukça fazla. Dinlerken tüylerimizin diken diken olduğunu da söylemeden geçemeyeceğiz.

Filmin konusu ise şöyle: Bir zamanların ünlü country şarkıcısı Jackson Maine (Bradley Cooper), zaman geçtikçe kariyerinde beklemediği bir düşüş yaşar. Tam da bu dönemde kimsenin bilmediği ama oldukça yetenekli genç bir müzisyen olan Ally (Lady Gaga) ile tanışır. Zaman ilerledikçe Ally ile Jackson yakınlaşmaya başlar. Jackson’ın müzik çevresi sayesinde genç müzisyen Ally’in tanınmasına yardım eder.

Daha önce Beyonce’nin başrolünde oynayacağı duyurulan filmde eleştirmenler Lady Gaga’nın gösterdiği performansın takdire şayan olduğunu söylüyor.

Drama, müzikal ve romantik bir yapım olan Bir Yıldız Doğuyor, ülkemizde 19 Ekim tarihinde vizyona girecek.