Billboard Hot 100 listesindeki rekoru 54 yıldır elinden bulunduran The Beatles, Drake’in yeni Scorpion albümünün başarısının ardından bu rekoru kaybetti. Dünyaca ünlü Kanadalı rapçi Drake The Beatles karşısında elde ettiği başarıyla birlikte rekorun yeni sahibi olarak 54 yıl aradan sonra zirveye adını yazdırdı.

Ünlü rapçinin, Scorpion albümündeki 7 şarkı birden listenin ilk 10’un da yer aldı. Listenin bir numarasında ise “Nice for What” şarkısı yer aldı. Bu şarkı tam 4 kez listenin zirvesinde kendisine yer buldu. Drake bu başarısıyla birlikte, top 10’da aynı anda en çok şarkısı yer alan efsanevi İngiliz grubu The Beatles’ın 54 yıllık rekorunu elinden almış oldu. Ünlü rapçinin, ilk 10’da yer alan diğer şarkıları ise “Nonstop, Gods Plan, In My Feelings, I’m Upset, Emotionless ve Don’t Matter To Me” oldu.

Drake birçok platformda liderliği elinde bulunduruyor

Drake, albümünü çıkardığı gün birçok müzik platformunda en çok dinlenen şarkıcı olmuştu. Apple Music, Drake’in rekorunu Instagram’dan duyurarak, albümün yayınlandıktan sonra ilk 24 saatte 170 milyon defa dinlendiğini açıklamış, albümün 92 ülkede bir numaraya yükseldiğini belirtmişti. Spotify da Scorpion albümünün ilk 24 saatte rekor kırdığını belirterek 130 milyon kez dinlendiğini duyurmuştu.