Facebook tarafından yapılan bir araştırma Dünya Kupası 2018 hakkında ilginç bir istatiği ortaya çıkarttı. Malum, futbol şöleni boyunca hem Facebook hem de Instagram üzerinden bolca paylaşım yapıldı. İstatiklere göre, Facebook 383 milyon ve Instagram ise 272 milyon paylaşıma ev sahipliği yaparken Arjantin Milli Takımı oyuncusu Lionel Messi hakkında en çok tartışılan oyuncu oldu. Ünlü oyuncuyu ise Brezilyalı Neymar Jr. ve Portekizli Critiano Ronaldo takip etti.

Instagram’da en sevilen fotoğrafı ise Meksikalı Raúl Jiménez paylaşmış durumda. Fotoğrafın gruplardaki sürpriz Almanya yenilgisi sonrasında çekildiğini belirtmekte de fayda var. Messi’nin değiştirdiği profil fotoğrafı da yine en çok etkileşim alan gönderilerden birisi oldu.

Toplamda Dünya Kupası hakkında 11 milyondan fazla Instagram Hikayesi paylaşıldığını da belirtelim. Brezilya, Arjantin ve Fransa turnuvanın en çok tartışılan takımları olurken; Brezilya, ABD, Meksika, Hindistan ve Vietnam da etkileşimlerde başı çekti. Bu ülkelerden üçünün turnuvada yer almadığını da not olarak düşelim.