Dünyanın en yaşlı berberi olarak anılan Anthony Mancinelli New York şehrine 1 saat uzaklıktaki Fantastic Cuts adlı dükkanına gelenlerin saç-sakal tıraşına devam ediyor. Kendisi tam 107 yaşında!

Berber dükkanlarında çalışmaya başladığında Warren Harding’in Amerika Birleşik Devletleri’nin 29. Başkanı olduğu belirtiliyor. Bu da 1921-1923 yılları arasına denk geliyor. Haftada 5 gün akşam 20:00’ye kadar çalışan usta berberin 11 yaşından berber dükkanlarında olduğu ifade ediliyor.

Dünyanın en yaşlı berberi Anthony Mancinelli

1911 yılında İtalya, Naples’da doğan ve 8 yaşında ailesiyle ABD’ye göç eden Mancinelli, 2007 yılında 96 yaşındayken Guinness Dünya Rekorları tarafından fark edilerek çalışan en yaşlı berber olarak kayıtları geçmiş. O zamandan beri de bu ünvanı kimselere kaptırmamış durumda.

Berberin tüm dişlerinin yerli yerinde olması ve günlük ilaçlar almamasının yanı sıra, hala gözlük kullanmaması ve ellerinin hiç titrememesine de dikkat çekiliyorAyrıca işe arabayla kendi geliyor, yemeğini kendi yapıyor ve televizyon izlemeyi çok seviyor. Çalışmaya devam etmesine sebep olaraksa Mancinelli işinin kendisini meşgul ettiğini ve 14 yıl önce 70 yaşındaki karısının kaybının üzüntüsüne yardımcı olduğunu paylaşıyor. En yaşlı berber işine gelmeden rahmetli eşini ziyaret etmeyi de ihmal etmiyor. Bu arada oğlu Bob Mancinelli bile 81 yaşında.

Biz de kendisine uzun ve sağlıklı ömürler diliyoruz. Sizlere de saç dökülmesine karşı önlemleri derlediğimiz haberimize de mutlaka bir göz atmanızı öneriyoruz.