MP3 ile ilk tanışmamızda önemli bir vazife üstlenen efsane özelleştirilebilir müzik oynatıcı  yazılımı Winamp bir kez daha kullanıcılarla buluşmaya hazırlanıyor. Öte yandan, Winamp bu defa oynatmak listeleri, podcastler, radyo istasyonları ve daha fazlası da dahil tüm müziklerinizi tek yerden dinleyebileceğiniz bir mobil uygulama olacak.

Winamp ilk olarak 1997 yılında sunulan tamamen ücretsiz bir medya oynatıcı olarak karşımıza çıkmıştı ve Winamp topluluğu bu yazılım için bolca skin tasarlamıştı. Yazılım 2002 yılında AOL tarafından alınmış, 2014 yılında ise Radionomy’e satılmıştı. Yazılımın son güncellendiği tarih ise 2013 olmuştu. Şimdi ise Winamp 2019 yılında mobil uygulama olarak küllerinden doğmaya hazırlanıyor. Bu yeni versiyonun Apple Music, Spotify ve diğer müzik platformları ile bütünleşik olarak çalışması da planlar arasında.

Ayrıca, Winamp’ın masaüstü sürümü için de 5.8 sürüm numaralı bir güncelleme müjdelendi. Bu hafta içerisinde geleceği söylenen güncelleme ile hata düzeltmeleri ve uyumluluk geliştirmeleri sağlanacak. Tamamen yenilenmiş masaüstü için Winamp 6 da 2019 yılı içerisinde kullanıcılarla buluşacak.