Kara komedi türünde sinemaseverlerle buluşacak olan  Bodied filminden yeni bir poster geldi. Muse, Ciara, Britney Spears, Kelly Clarkson, Rob Zombie, Backstreet Boys, U2, The Chemical Brothers, Blink 182 ve Eminem gibi sanatçıların video kliplerinde yönetmenlik yapan Joseph Kahn’ın imzasını taşıyan film, rap müziği başlangıç noktası olarak alarak bir gencin kendini keşfetme hikâyesini seyircilere sunuyor.

Rap müziğin başarılı isimlerinden Eminem’in yapımcılığını üstlendiği filmde American Vandal’ın Alex Trimboli’si Calum Worthy başrolü üstlenirken, filmin senaryosunda ise eski rap müzik müsabakası yarışmacılığından senaristliğe terfi eden Alex Larsen’in imzası var. Filmin diğer oyuncularını ise Jackie Long, Shoniqua Shandai, Walter Perez ve Rory Uphold’un yanı sıra ünlü rap yıldızları Dizaster, Dumbfoundead ve Hollow Da Don oluşturuyor.

Eminem Bodied

Bodied filmin konusu ise şöyle: Başarılı bir öğrenci olan Adam Merkin’in hedefi akademik kariyer yapmaktır ve bunun için tez hazırlıklarını eksiksiz yapmak istemektedir. Ancak işler bu noktada biraz değişir. Çünkü kendi halinde bir öğrenci olan Adam’ın hayatı tezinde rap şarkıcılarının savaşı ile ilgili bir çalışmayı seçmesiyle bambaşka bir hal alır. Adam, rap dünyasını kapılarını aralayarak, bir tez hazırlamaya karar verir. Akademik kariyeri için araştıracağı konu Adam’ı başka bir yola yönlendirir. Başlangıçta sadece tezi amacıyla katıldığı rap kapışmaları kısa sürede Adam’ın vazgeçilmesi haline gelir.

2 Kasım’da Amerika’da vizyona girecek olan Bodied filminin Türkiye vizyon tarihi henüz belli değil.