Facebook, kullanıcılarının hatıraları ile anlarını eğlenceli ve gerçek hayattaki benzer boyutlarla Haber Kaynağı ve sanal gerçeklikte paylaşmasını mümkün kılan yeniliğini hayata geçirdi. Facebook 3D Fotoğraflar teknolojisi sayesinde nesne ile ön ve arka plan arasındaki mesafe yakalanırken, çekim adeta canlı bir görünüme kavuşuyor.

Bu özelliği kullanabilmek için çift arka kamera bulunduran bir akıllı telefon ise şart. Kötü haberse özelliğin şu an için sadece iPhone 7 Plus, iPhone 8 Plus, iPhone X ve iPhone XS modellerinde destekleniyor olması. Öte yandan Facebook, yakın zamanda özelliği yaygınlaştırmanın sözünü veriyor.

Portre modu ile bir fotoğraf çektikten sonra Facebook yapay zeka kullanarak görüntünün geri kalanını otomatik olarak oluşturuyor. 3D Fotoğraflar bugün itibarıyla herkes tarafından görüntülenebilecek. Kullanıcıların kendilerinin fotoğraf yükleyebilmesi için destekse önümüzdeki haftalarda sunulacak.

3D Photos Now Rolling out on Facebook and in VR

Today we're starting to roll out 3D photos in both News Feed and VR. 3D photos bring scenes to life with depth and movement. Simply take a photo in Portrait mode using your compatible dual-lens smartphone, then share as a 3D photo on Facebook where you can scroll, pan and tilt to see the photo in realistic 3D.Everyone will be able to see 3D photos in News Feed and VR today, and the ability to create and post 3D photos starts rolling out today to some users, and will be available to everyone in the coming weeks. Learn more here: http://bit.ly/2Pu0Bsr

Facebook 360 paylaştı: 11 Ekim 2018 Perşembe