Tag Heuer, Connected Calibre E4 adını verdiği yeni nesil Wear OS tabanlı akıllı saat modelini duyurdu. Yeni model daha güçlü işlemci, daha uzun batarya ömrü, geliştirilmiş ekran ve yeni yazılım özellikleri ile öne çıkıyor.

42 mm ve 45 mm kasa boyutlarına sahip m Tag Heuer Connected Calibre E4 1.28 inç ve 1.39 inç OLED ekranlara sahip ve bu ekranlar safir cam ile korunuyor. 45 mm model 440 mAh bataryası ile önceki nesli ile kıyaslandığında yüzde 30 daha fazla batarya süresi sağlıyor. 42 mm modelde ise 330 mAh batarya bulunuyor ve tam gün kullanım vadediyor. Ürünün özel bir şarj standı da beraberinde geliyor. İki saat de 50 mm suya dayanıklılık özelliğine sahip.

Fitness, sağlık istatistiklerinin Tag Heuer yardımcı uygulaması aracılığıyla görüntülenebildiği önemli bir odak noktası. Saatte rehberli antrenmanlar ve mekanik ile dijital olarak esinlenilmiş oldukça şık saat yüzleri mevcut.

Akıllı saatte iki kat daha hızlı veri aktarım hızları için Snapdragon Wear 4100+ ve Bluetooth 5.0’ın yanı sıra bir ortam ışığı sensörü, barometre, pusula, kalp atış hızı monitörü, ivmeölçer, jiroskop, NFC ve mikrofon var. Ürün Wear OS 2 ile birlikte geliyor ancak Wear OS 3’e yükseltilebilecek.

1,800 dolardan başlayan etiketleri taşıyan akıllı saatler 10 Mart tarihinde satışa sunulacak.