İzleyenlerin büyük bir merakla beklediği Game of Thrones 8. Sezon hakkında ipuçlarının yer aldığı ilk fragman HBO tarafından yayınlandı. Game of Thrones 8. Sezon fragmanı yayınlanmış olsa da HBO, yine dizinin kesin yayın tarihine ilişkin herhangi bir ipucu vermeyerek bu konudaki meraklı bekleyişi sürdürmeyi tercih etti. 6 bölümlük son sezonun yayınlanacağı tarihle ilgili şimdilik tek bilinen ise Nisan 2019’da izleyicilerle buluşacağı.

Beklenen Game of Thrones 8. Sezon fragmanı

Henüz diziden görüntüler yayınlamayan HBO’nun hazırladığı 40 saniyelik fragmanda Gece Kralı önderliğindeki Ak Gezenler’in Yedi Krallık boyunca ilerlemesini görüyoruz. Önce Wİnterfell’i alan Ak Gezenler daha sonra Daenerys’in bir ejderhasını kendi taraflarına çekiyor. Bu sahne ile dizi geçtiğimiz sezon gerçekleşen duvarın ötesindeki ejderhalı savaşa gönderme yapıyor.

Son sezonda izleyicileri büyük savaş bekliyor

Diğer tarafta ise Kral Toprakları’nda alevlerin yükseldiğini görüyoruz. Lannister aslanı alevler içinde kalırken, buz ve ateş ortada çarpışıyor. Bu kısım da elbette Daenerys’in iki ejderhası ve Jon Snow ile Kral Toprakları’ndaki görüşmesini temsil ediyor. En dikkat çekici nokta ise alevler içinde kalan Lannister aslanı. Hatırlarsanız Cersei Jon Snow’a yardım edeceğini söylemesine rağmen, Jaime’ye böyle bir şey olmayacağını, savaşın onlara kadar uzanamayacağını belirtmişti. Cersei bu durumda gerçekten de “kendi başını yakmış” olabilir.