Game of Thrones temalı bir otelde konaklamak ve bir nebze olsun gelmiş olan kışı deneyimlemek ister misiniz? O zaman sizlere Game of Thrones oteli SnowVillage hakkında biraz bilgi vermek isteriz. Serinin anahtar karakterleri ve önemli anlarından ilham alan tamamen buzdan odalara sahip olan Lapland Hotels SnowVillage, Finlandiya ile HBO Nordic iş birliği ile kurulmuş bir mekan. Bu otelin kuzey kutup dairesinin yaklaşık 195 kilometre yukarısında konumlanmış olduğunu da belirtelim.

Game of Thrones temalı Lapland Hotels SnowVillage ile farklı bir deneyim

Daha önce de açılmış olan otel 45 bin metrekare kar ve 400 bin kilogram doğal buz ile kurulmuş. Game of Thrones temalı devasa ve oldukça detaylı heykellerin de bulunduğu otelde birebir boyutta buzdan Demir Taht üzerinde fotoğraf çektirmek mümkün.

Otel odalarının sıcak olmasını ise beklememenizi öneririz çünkü odalar -2 ile -5 derece arasında soğuklukta. Bakın sıcaklıkta diyemiyoruz. Hatta dondurucu soğukluğundan ve sağlık koşullarından dolayı misafirlerin sadece bir konaklaması öneriliyor.

Soğuk eğlence alanları, buz restoran, buz bar, buz şapel, ejderha buz kaydırağı ile Rus, Letonyalı, Polonyalı ve Ukraynalı sanatçıların yaptığı heykellerle dekore edilmiş koridorlar ile Lapland Hotels SnowVillage Game of Thrones hayranları için tek kelimeyle harika bir yer.

8 Nisan tarihine kadar açık kalacak otelde standart çift kişilik odalar 220 avro, kar süiti odaları ise 294 avro konaklama ücretlerine sahip.