2019 yılı içerisinde final sezonunu izlemeyi beklediğimiz Johnie Walker imzası taşıyan Game of Thrones viski koleksiyonu yurt dışında satışa sunulmaya başladı. HBO ve Diageo iş birliğinin meyvesi olan bu viskilerden bir şişe açıp diziye eşlikçi yapmak mümkün olacak.

Westeros’taki Yedi Krallık’tan ilham alan sınırlı sayıdaki viskiler TV dizisindeki hanelerden izler taşıyor. Özellikle de ilk olarak geçtiğimiz gün satışa çıkan The White Walker by Johnie Walker esprili yaklaşımıyla da dikkat çekiyor.

The White Walker’dan biraz bahsetmeden de geçmeyelim. Bu blend viski, Kuzey İskoçya’daki Cardhu ve Clynelish damıtımevlerinden gelen iki single malt harmanından oluşuyor. 36 dolarlık ürünün soğuk servis edilmesi tavsiye ediliyor. 75 cl şişeyi buzdolabına koyduğunuzda beyaz ve mavi termokromik mürekkebin parlamaya başlaması da ayrı bir güzellik olmuş.

Game of Thrones viski koleksiyonu

Diğer 8 Game of Thrones single malt viski ise, Diageo çatısı altındaki farklı İskoç damıtımevleri tarafından hazırlanmış. Bunlardan yedisi Westeros hanelerinden, biri ise Gece Nöbeti’nden ilham alıyor. Bu şişelerin fiyatları ise 30 ile 65 dolar aralığında değişiyor. Bu koleksiyon ise Kasım ayında satışa sunulacak.

Game of Thrones viski koleksiyonu ülkemiz sınırları içerisinde de satışa çıkacak mı göreceğiz. Bu arada haberimizin kesinlik özendirme amacı taşımadığının da altını özellikle çizmek isteriz.