Paris Otomobil Fuarı 2018, renkli tanıtımlara ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Bunların başında da 20. yaşını kutlayacak olan Smart geliyor. Kategorisinde farklı tasarımlara imza atmasıyla dikkat çeken marka, doğum gününe özel olarak ürettiği Smart ForEase konseptini fuarda ziyaretçilerin beğenisine sunacak. Biz, Smart 20. yaş modeline şimdiden bayıldık!

Smart’ın, 2001 yılındaki Crossblade ve 2011 yılındaki ForSpeed konseptlerinden esinlenerek tasarlanan ForEase konsepti, Smart EQ ForTwo Cabrio ile bire bir aynı olsa da tasarımındaki kendine has detaylar dikkat çekiyor. Rüzgar direncini azaltan jantlar ve yarım ön cam, aracın dışındaki temel tasarım objeleri olarak karşımıza çıkarken, aracın tavanının olmaması da otomobili piyasadaki en küçük speedster haline getirmiş durumda.

Smart ForEase ince detaylarıyla dikkat çekiyor

20. yıla özel olarak tasarlanan modelde ince detaylar dikkat çekiyor. Koltuk kafalıklarının arkasından bagaj kapağına kadar uzanan hava çıkışları ForEase’i diğer Smart’lardan ayıran önemli bir detay olarak ön plana çıkıyor. Otomobilin kokpiti de genel olarak diğer Smart modellerine büyük ölçüde benzerlik gösteriyor. Buradaki en estetik detay ise tepesi kesik direksiyon modeli. Bunun haricinde, orta paneldeki klima hava çıkışlarının yerine dahil edilen iki adet bilgi ekranı. Sürücüler, bu ekranlardan hava durumu ve yol bilgisi gibi bilgilere erişilebiliyorlar. ForEase’in kaputunun altında ise aynı EQ ForTwo’daki gibi 60kW gücünde bir elektrik motoru yer alıyor. ForEase, markanın diğer modelleriyle aynı sürüş özelliklerini taşıyor.