Bir süredir çekimleri devam eden Pet Sematary ya da ülkemizdeki ismiyle Hayvan Mezarlığı filminin yeni uyarlaması için beklenen fragman sonunda geldi. Hayvan Mezarlığı fragmanı gerilimi iliklerinize kadar hissettiriyor.

Korku edebiyatı ustası Stephen King’in kült romanından günümüz yaşantısına uyarlanan, yönetmenliğini Starry Eyes ile tanınan Dennis Widmyer ve Kevin Kölsch’ün yaptığı filmde senaryo ise bilim kurgu türündeki Nightflyers dizisinin senaristi Jeff Buhler tarafından ele alınıyor.

Mutlu bir aile babasıyken yaşanan gelişmelerle hayatı tepetaklak olan baba Dr. Louis Creed karakterine Maymunlar Cehennemi: Şafak Vakti, Terminatör: Genesys ve yakın zamanda da Winchester ile seyircilerinin karşısına çıkan Jason Clarke hayat veriyor. Ailenin annesi Rachel Creed ise Yaratık: Covenant ile bilinen Amy Seimetz canlandırıyor. Aileyi büyük acılara sürükleyen mezarlık bölgesini onlara tanıtan Jud Crandall rolündeyse Oscar adaylığının yanı sıra, Altın Küre ödülüne sahip olan John Lithgow bulunuyor.

Hayvan Mezarlığı, yeni taşındığı evde ailesi ile kutlama yaparken hayatını kaybeden küçük oğlunu geri getirmek için eski bir mezarlığa oğlunu gömen bir adamın hikayesini anlatıyor. Mezarlığa gömülen diğer hayvanlar gibi hayata geri dönen küçük çocuk ve yol açtığı dehşet, sinema tarihinin kült filmlerinden biri olarak yerini almış durumda.

Yeni Hayvan Mezarlığı, 5 Nisan 2019 tarihinde vizyona girmeye hazırlanıyor.