Sadece PlayStation 4 oyun konsolu için piyasaya sürülen ve Yılın Oyunu adaylarından olan God of War resmi roman uyarlaması ile karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda God of War 2 oyununda senaryo danışmanlığı da yapan J. M. Barlog tarafından yazılan ve İthaki Yayınları tarafından yayımlanan God of War: Resmi Roman Uyarlaması oyunun hayranları kadar iyi bir fantastik roman okumak isteyenlerin de hoşuna gidecek cinsten.

“Savaş Tanrısı’nın şimdiye kadarki en duygusal ve zorlu yolculuğunda siz de Kratos ve oğlu Atreus’a katılın…

Olimpos Tanrıları’ndan aldığı intikamın üzerinden yıllar geçen Kratos, artık hayatına İskandinav tanrılarının ve canavarlarının diyarında devam ediyordu. Bu sert ve amansız topraklarda hayatta kalmak için savaşması gerekiyordu… ve oğluna da bunun nasıl yapılacağını öğretmesi. God of War’un şaşırtıcı yeniden anlatımı, serinin tatminkâr savaş sahnelerini, nefes kesici atmosferini ve güçlü kurgusunu bir üst seviyeye taşıyor.

God of War 2’nin senaryo danışmanı olan J. M. Barlog’un God of War oyunlarının direktörü ve yazarı Cory Barlog’la iş birliği yaparak yazdığı roman, hem oyunun hayranları hem de fantastik edebiyat severler için eşsiz bir okuma vadediyor.”

-Tanıtım Bülteni