Etkili, ikna edici, ilham veren bir sunum yapmak için neye ihtiyacınız olduğunu mu düşünüyorsunuz? O zaman Carmine Gallo imzası taşıyan ve dünyanın en iyi beyinlerine göre topluluk önünde konuşmanın 9 sırrının yer aldığı TED Gibi Konuş kitabı imdadınıza yetişiyor. Aganta Kitap tarafından yayınlanan kitap sonrasında topluluk önünde konuşmak konusunda düşünceniz değişebilir.

“Teknoloji, Eğlence ve Dizayn sözcüklerinin baş harflerinden adını alan TED konferanslarının gördüğü ilgi bütün dünyada artarak sürüyor. “Paylaşmaya değer fikirler” sloganıyla anılan, insanları bu denli etkileyen 18 dakikalık TED konuşmaları internette 4 milyardan fazla izlendi. Peki niçin? Bu kadar çok insanı bu kadar etkileyen konuşmaların sırrı ne? Etkili, ikna edici, ilham veren bir sunum yapmak için en çok neye gereksinim duyarız? Yetenek?

Hayır, bildiğiniz gibi değil. Topluluk önünde konuşmak o kadar da korkutucu değil. Carmine Gallo’nun, Wall Street Journal çoksatar listesine girmiş bu kitabı, 100’den fazla TED konuşmasının çözümlemesi, TED’in en sevilen konuşmacılarıyla söyleşiler, psikoloji, nörobilim ve iletişim uzmanlarının görüşlerini bir araya getiriyor.”
-Tanıtım Bülteni