Her derde deva, hastalara şifa kemik suyu kaslarınıza da iyi geliyor. İçerisine eklenen baharat ve sebzelerle nefis bir lezzet kazanan kemik sularıyla artık hem daha sağlıklı hem de daha kaslı bir görünüme kavuşmak ise sizin elinizde.

Mide ve bağırsaklara dost

Sağlıklı bir hayat için günümüzde moda olan detoks suları çoğu kişi tarafından lezzetsiz bulunuyor ve tercih edilmiyor. Ancak yine de sindirim sistemlerini dinlendirici ürünler tüketmek istiyorlar. Bu durumda yapması da bir o kadar kolay olan kemik suyu imdadınıza yetişiyor. İçeriğindeki jelatinle sindirim sisteminizi onaran, Lif oranı düşük kemik suyuyla hem mide ve bağırsaklarınızı korumuş hem de kas sisteminizi geliştirmiş olursunuz.

Bağışıklık güçlendirici

Kış aylarının gelmesiyle beraber çoğu kişi gripten kurtulmak için çareyi bitki çaylarında buluyor. Ancak çoğu zaman bitki çayları iyileşme sürecini uzatıyor. Bunun yerine her gün bol kekik, sarımsak ve naneli kemik suyu tüketmek hem bağışıklığınızı güçlendirecek hem de soğuk algınlığınızı ilk günlerden geçirecek.

Mataranıza doldurun

Mide, bağırsak ve bağışıklık sisteminiz istenilen sağlığındaysa ve düzenli spor yapıyorsanız kemik suyu burada da imdadınıza yetişiyor. Özellikle kas yoğunluğunuzun artmasını istiyor ve yoğunlukla ağırlık kaldırıyorsanız kemik suyunuzu yanınızda mataranızda taşımayı unutmayın.  Kemik suyunun içindeki jelatin, proteini artıran bir özellik gösteriyor, yani proteinin biyo yararlanımını artırıyor. Spor çantanıza biraz kemik suyu koyun ve antrenman sonrası protein shake’inizi içtikten sonra eve giderken yolda yudumlayın.