Huawei Mate 20 Pro ve Huawei Mate 20 ile birlikte tanıtılan sürpriz bir cihaz ise serinin 7.2 inç ekran boyutu ile en büyüğü olan Huawei Mate 20 X oldu. Peki, Huawei Mate 20 X özellikleri ve fiyatı nasıl?

Huawei Mate 20 X özellikleri neler?

7.2 inçlik ultra büyük OLED ekranı ve yüksek ekran kasa oranı ile dikkat çeken Huawei Mate 20 X, serideki diğer modeller ile kıyaslandığında daha ilk bakışta farkını ortaya koyuyor. Üründe Huawei M Pen ile kalem desteği sunulması da yine önemli bir artı.

Özel soğutma sistemi ile üst seviye oyun performansı sunma iddiasındaki cihaz Huawei Kirin 980 çipset kullanıyor ve ağır yük altında bile serin kalabiliyor. Ayrıca, GPU Turbo 2.0 desteği de cihazın performansına performans takıyor. 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama ile birlikte 5,000 mAh boyutundaki yine büyük batarya uzun kullanım ve oyun süresi sağlıyor.

Huawei Mate 20 X özellikleri

Cihaz 40 MP f/1.8 ana + 20 MP f/2.2 ultra geniş açı ve 8 MP f/2.4 telefoto ile üçlü arka kameraya sahip. Önde de 8 MP f/2.4 selfie kamerası yer alıyor. Yapay zeka özellikleri de yine fotoğraf ve video konusunda ayrıcalıklar sunuyor. Yani Huawei Mate 20 Pro aynı. Zaten cihazın Mate 20 Pro’nun büyük ekranlı ve oyun odaklı hali olarak tasarlandığını da belirtelim. Cihaz kutudan EMUI 9.0 arayüzlü Android 9 Pie ön yüklü olarak çıkıyor.

Oyun cihazı odaklı olarak lanse edilen ürün için bir cihazın sol el tarafında takılabilecek oyun kumandası da sunuldu. Bu kumanda üzerinde analog çubuk ve D-pad bulunduğunu da belirtelim. Bu kumanda ürünü adeta bir Nintendo Switch haline getiriyor.

Huawei Mate 20 X fiyatı ve çıkış tarihi

Huawei Mate 20 X 899 avro fiyat ile 26 Ekim tarihinden itibaren satışa sunulacak.