Instagram kullanıcılarının bundan böyle Hikayeler özelliğinde yakın arkadaşlar listesi oluşturmasına izin veriyor. Böylece Instagram Hikayeler paylaşımınızı sadece en yakın ve listeye eklediğiniz arkadaşlarınızın göreceği şekilde yapmanız mümkün olacak.

Instagram Hikayeler Yakın Arkadaşlar özelliği sayesinde sizin ve size değer verenlerin göreceği günlük anlarınızı paylaşabileceksiniz. Eh, arkadaş listeniz sürekli olarak genişlerken sadece seçtiğiniz küçük bir gruba anlarınızı paylaşmak mantıklı. Yakın gözüküp aslında öyle olmayanlar ise apayrı bir konu…

Instagram Hikayeler Yakın Arkadaşlar özelliği nasıl kullanılıyor?

Yakın Arkadaşlar listenize kişi eklemek için öncelikle profilinize girip yan menüden Yakın Arkadaşlar’a tıklamanız gerekiyor. Bu listeyi sadece siz görebiliyorsunuz ve hiç kimse bu listeye eklenmek üzere talepte bulunamıyor. Kısacası, listeyi istediğiniz zaman düzenlemek sizin elinizde.

 

Instagram Hikayeler’e paylaşım yaparken ise sadece yakın arkadaşlar listenize paylaşım yapma seçeneği görebileceksiniz. Eğer birisi sizi listesine eklediyse o kişinin hikayelerini görüntülerken yeşil bir rozet göreceksiniz. Ek olarak, Hikayeler kısmında bu kişilerin profil fotoğrafında yeşil bir halka a olacak.

Instagram Hikayeler Yakın Arkadaşlar özelliği için iOS ve Android uygulamanızı son sürüme güncellemeyi unutmayın.