Apple tarafından uygun fiyatlı bir seçenek olması için üretilen ancak bunun ülkemiz için maalesef gerçekli olmadığını söyleyebileceğimiz iPhone Xr akıllı telefon da 12 Eylül tarihli Apple etkinliğinde duyuruldu. Peki, iPhone Xs ve iPhone Xs Plus modellerinden farklı olarak iPhone XR özellikleri neler?

iPhone Xr özellikleri neler?

iPhone Xr ile iPhone XS modelleri arasındaki temel farklılık ekran ve kamera tarafında karşımıza çıkıyor. Bu modelde OLED yerine LCD ekran sunuluyor. Üründe 6.1 inç büyüklüğündeki LCD ekran kullanılıyor. Liquid Retina adı verilen ekranın şimdiye kadar bir akıllı telefonda kullanılan en iyi LCD ekran olduğu iddia ediliyor. 3D Touch yerineyse Haptic Touch adlı teknolojiye yer veriliyor. Ayrıca, TrueDepth Kamera Sistemi bu üründe de yerini almış. Xr ise Xs serisinden farklı olarak IP68 koruması ile geliyor.

iPhone Xr özellikleri

Apple A12 Bionic işlemci ve 3 GB RAM bulunan XR içinse 64 GB, 128 GB ve 256 GB dahili depolama kapasitesi seçenekleri mevcut. Cihazda iPhone XS serisinden farklı olarak 12 MP geniş açılı tek arka kamera bulunuyor. Ön kamerada da yine 7 MP ve Portre Modu sunabiliyor. Cihazın iPhone 8 Plus ile kıyaslandığında 1,5 saat daha fazla batarya süresi sunduğu belirtiliyor.

LTE Advanced, çift SIM, Bluetooth 5.0 gelişmiş kablosuz şarj da diğer detaylar arasında yer alıyor.

iPhone Xr fiyatı ve çıkış tarihi

iPhone XR, iPhone 5C modelinde olduğu gibi farklı renk seçeneklerine sahip. iPhone XR renk seçenekleri arasında Siyah, Kırmızı, Sarı, Mavi ve Mercan bulunuyor. iPhone XR fiyatı ise 750 dolar olarak açıklandı. iPhone Xr çıkış tarihi ise 26 Ekim. Ülkemiz için tarih ise yine maalesef belirsiz.