Her yıl sanatseverlere unutulmaz anlar yaşatan İş Sanat’ın 19. sezonu 8 Kasım tarihinde açılacak. Merakla beklenen açılış konserinde Anu Tali yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası sahne alacak. İş Sanat yeni sezon açılışı töreninde ayrıca, İş Sanat’ın “Parlayan Yıldızlar” serisindeki genç sanatçılar Emir Kemancı ile Gamze Erengönül de dinleyicilerle buluşacak.

İş Sanat yeni sezon

Yeni sezon programında caz, klasik müzik, dünya müziği, dans gösterileri, yerli projelerden şiir dinletileri ve çocuk oyunları gibi geniş bir yelpazeyi sanatseverlere sunan İş Sanat’ın konser biletleri bir ay öncesinden yani 8 Ekim’de satışa çıkacak.

İş Sanat yeni sezon programı

20 Kasımda ödüllü Fransız piyanist Lucas Debargue, dünyanın en iyi oda toplulukları arasında gösterilen Basel Oda Orkestrası eşliğinde sahne alacak.

  • 30 Kasımda Gabriela Montero’ya İngiltere’nin ilk profesyonel yaylı orkestrası olan Scottish Ensemble eşlik edecek.
  • 14 Aralık’ta dünyadaki en iyi kemancılar arasında gösterilen Renaud Capuçon, 30. yılını kutlayan oda orkestrası Wiener Concert-Verein ile Philippe Morard yönetiminde sahne alacak.
  • 9 Ocak’ta Mandolin sanatçısı olan Avi Avital’in Cappella Gabetta ile konser verecek.
  • 9 Şubat’ta ise Magdalena Kozena ve The Orchestra of the Age of Enlightment sanatseverlerle buluşacak.
  • Yeni sezonun süprizlerinden bir diğerinde de Shen-Yang, L’Arpeggiata, Celine Scheen, Garrik Ohlsson ve Boston Symphony Chamber Players klasik müzik dinleyenleriyle bir araya gelecek.
  • Caz tutkunları için de harika bir program hazırlayan “İş Sanat” 4 Aralık’ta Sarah McKenzie ve 27 Şubat’ta Arturo Sandoval konserleri düzenleyecek.
  • Ariadna Castellanos, The Tiger Lillies, Francesca Gagnon, Rene Dupere, Semplice Quartet, Sabri Tuluğ Tırpan, Tanini Trio, Melihat Gülses ile Derya Türkan gibi ünlü sanatçı ve topluluklar da İş Sanat’ın yeni sezonunda sahne alacak.