2006 yılından beri FIFA Dünyada Yılın Futbolcusu Ödülü için aday gösterilen Barcelona takımının yıldız oyuncusu Lionel Messi, 11 yılın ardından ilk kez son 3 aday arasına giremedi. Elbette bu durum, oyuncunun Dünya Kupası 2018 sırasındaki zayıf performansı sonrasında aslında pek de şaşırtıcı olmadı.

FIFA tarafından yapılan açıklamada, yılın en iyi erkek futbolcuları kategorisinde son 3 aday olarak Real Madrid’ten Luka Modric, Juventus’tan Cristiano Ronaldo (eski Real Madrid’li) ve Liverpool’dan Muhammed Salah yer alıyor.

FIFA dünyada yılın futbolcusu

Yılın en iyi kalecileri kategorisindeyse Tottenham’dan Hugo Lloris, Leicester City’den Kasper Schmeichel ve Real Madrid’den Thibaut Courtois yarışacak.

En iyi erkek teknik direktörler kategorisinde Real Madrid’den Zinedine Zidane (ki artık değil), Fransa Milli Takımı’ndan Didier Deschamps ve Hırvatistan Milli Takımı’ndan Zlatko Dalic son üçte.

Yılın en iyi golüne verilen FIFA Puskas Ödülü içinse Beşiktaş’ın Portekizli yıldız oyuncusu Quaresma ile birlikte Muhammed Salah, Cristiano Ronaldo, Gareth Bale, Benjamin Pavard, Lionel Messi, Riley McGree, Giorgian de Arrascaeta, Denis Cheryshev ve Lazaros Christodoulopoulos tarafından atılan goller aday gösteriliyor.

FIFA Dünyada Yılın Futbolcusu Ödülü ve FIFA Puskas Ödülü sonuçları, 24 Eylül tarihinde Londra’da gerçekleştirilecek törenle açıklanacak.