Photokina 2018 etkinliğinde Panasonic kendi aynasız tam kare fotoğraf makinesi için bir duyuru gerçekleştirdi. Panasonic Lumix S serisi özellikleri ile profesyonelleri oldukça memnun edeceğe benziyor.

Panasonic Lumix S özellikleri neler?

Lumix S fotoğraf makineleri hem kamera gövdesi hem de lenslerinde görüntü sabitleme özelliği sunacak. Buna ek olarak en yüksek deklanşör hızları ve en yüksek flaş senkronizasyon hızları konusunda da ürün oldukça iddialı. Elektronik vizörde de en yüksek çözünürlük ve endüstrinin en yüksek hassasiyetinden bahsediliyor. Hatta vizörün insan gözüne çok yakın olacağı paylaşılıyor. Özetle Panasonic, en yüksekler ile iddialı.

47 MP çözünürlük sunan Lumix S1R ve 24 MP çözünürlük sunan Lumix S1 modelleri 2019 ilkbaharı içinde piyasaya sürülecek. 4K 60fps video çekimi ve çift görüntü dengeleme de öne çıkan detaylardan. Ürünlerin dayanıklı bir yapıda olacağının da sözü veriliyor.

Lumix S serisi İeica L-Mount kullanacak. Böylece Leica’nın 8 yüksek kaliteli lensi ile Panasonic Lumix’in 3 lensiyle de uyumluluk sağlanmış oluyor. Şirket kamera çıktığında uyumlu en az 10 lens sunulacağının altını çiziyor.

Panasonic Lumix S fiyat bilgisi ise henüz mevcut değil.