PES 2019 sonrasında FIFA 19 oyununun da çıkışını gerçekleştirmesiyle birlikte, yıllardır süren futbol oyunu rekabeti PlayStation 4, Xbox One ve PC platformlarında yeni yılına girmiş oldu.

PES 2019 mu FIFA 19 mu? Karar sizin!

Konami tarafından Pro Evolution Soccer ve EA Sports tarafındansa FIFA serisinin en son üyeleri yeni özellikler ve güncellemeler ile oyunculara yine keyif dolu anlar yaşatacak. FIFA 19 bu yıl Şampiyonlar Ligi lisansını ele geçirerek rakibine gol atsa da PES 2019 ise Türkiye Süper Ligi ile dikkat çekiyor. Her iki oyunun da Türkçe dil desteği sunduğunu da hatırlatalım.

PES 2019 ve FIFA 2019

Her iki oyunun da birbirine göre artıları ve eksileri bulunuyor. Elbette yine FIFA’cılar ile PES’ciler kendi oyun tarzlarına göre iki oyun arasında seçim yapacak ve birinin daha iyi olduğu konusunda karşı tarafı ikna etmeye çalışacak.

PES 2019 yenilikleri

  • Yerel Ligler – Çok sayıda lisanslı lig ilavesi (Türkiye Süper Ligi dahil)
  • Büyülü Anlar – Oyuncu özgünlüğünde 11 yeni beceri özelliği mevcut, geliştirilmiş şut çekme hareketi ve animasyonu ile harika goller at ve Görünür Yorgunluk ile dayanıklılığa etkisini gör
  • Yeni Myclub – Oyuncularla nasıl imza attığından onların yıl boyunca piyasaya sürülen özel versiyonlarına her unsur baştan yapıldı
  • Güzel Oyun – 4K HDR destekleyen büyüleyici animasyon akışı ile fotoğraf gerçekçiliğini deneyimle
  • Gerçek ML Sezonu – 3 mühim değişiklik ile hayatı gerçek bir menajer gibi yaşa: ICC sezon öncesi, detaylı transfer sistemi ve yeni lig lisansları

FIFA 19 yenilikleri

  • Yeni Oyun Mekaniği – Frostbite saha içinde ve dışında şampiyonların düzeyinde bir deneyim sunuyor. Sahadaki her anınızı kontrol etmenizi sağlayan oyun mekaniği yenilikleri ve eşsiz yeni oynama yolları sunuyor.
  • Yolculuk – Şampiyon ile dramatik bir şekilde sona eren Alex Hunter’ın hikayesini, popüler FIFA Ultimate Team’e yeni eklenen modu, Kariyer Modu’ndaki yeni ligleri ve daha fazlasını tecrübe edin.
  • Modlar: UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Super Kupa EA SPORTS FIFA 19’da canlandırılıyor.
  • Yeni Maç Spikeri Ekibi: Yepyeni spiker ikilisi Derek Rae ve Lee Dixon, kendilerine has tarzlarını oyundaki UEFA Champions League, Europa League ve Super Cup turnuvalarına taşıyor.

Diğer taraftan maalesef yükselen oyun fiyatları ise oyuncuların ciddi anlamda canını yakacağa benziyor.