Şu sıralar ilk televizyon dizisinin çalışmalarına odaklanan Ridley Scott’un ismi, Akademi Ödülleri’nde 5 dalda Oscar kazanan Gladiator (Gladyatör) filminin devam projesi için anılıyor. Bu proje ile ünlü yönetmen, 2017 yapımı All the Money in the World’ün ardından beyazperdeye iddialı bir şekilde dönüş yapacağa benziyor.

Gladiator 2, ilk filmde Connie Nielsen’in canlandırdığı Lucilla’nın oğlu Lucius’un hikayesi anlatılacak. Yönetmen Ridley Scott, filmin senaryosunu yeni Top Gun filmi Maverick’in de senaryosunda imzası olan Peter Craig’le birlikte yazacak. Paramount’un da ayrıca desteklediği projenin nasıl bir hikaye ile beyaz perdeye geleceğinin detayları da belli olmaya başladı. Aynı zamanda Roma lideri Joaquin Phoenix’in canlandırdığı Commodus’unun yeğeni olan karakterimiz, büyük ihtimalle Maximus’un öcünü almak için dönecek.

Döneminde 400 milyon dolarlık gişe hasılatıyla Hollywood içinde de bir kırılma yaşanmasına sebep olan filmin oyuncu kadrosu ve vizyon tarihi ile ilgili henüz kesin bir gelişme yok.