Samsung Galaxy UNPACKED 2019 etkinliği ile birlikte ilk Galaxy akıllı telefondan günümüze geçen 10 yıla yakışır bir cihazın tanıtımı gerçekleştirildi. Samsung Galaxy Fold modelinden bahsediyoruz. İşte ilk katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy Fold özellikleri ve fiyatı.

Samsung Galaxy Fold özellikleri neler?

Katlanmış hali 4.6 inç, açılmış hali ise 7.3 inç olan Galaxy Fold adeta bir tablet haline geliyor. Samsung bu ekrana Infinity Flex Ekran adını veriyor. Bu özellik için oldukça dayanıklı ve inovatif bir menteşe noktası tasarlanırken kesinlikle cihaz açıldığında ekran deneyimine bir olumsuzluk getirmiyor. Tüm uygulamaların bu ekranla uyumlu ve akıcı bir şekilde çalışabilmesi için de yoğun çaba gösterildiğinin altı çiziliyor. Ana ekran 1536 x 2152 çözünürlük sunuyor, katlanmış durumda aktif olan daha küçük ekran ise 840 x 1960 çözünürlükte. Üçlü pencere modunda aynı anda 3 uygulamayı eş zamanlı olarak kullanmanız da mümkün.

7nm işlemci (Snapdragon 855), 12 GB RAM, 512 GB dahili Universal Flash Storage 3.0 (eUFS) depolama alanı, katlanan ekranın iki tarafına konumlandırılmış bataryalar ile toplamda 4,380 mAh kapasite, üçlü arka kamera, bir adet ön kamera ve iki iç kamera ürünün diğer özellikleri arasında.

Samsung Galaxy Fold fiyatı ve çıkış tarihi

Samsung Galaxy Fold fiyatı olarak 1,980 dolar açıklanmış durumda. Ülkemiz için fiyatı hesaplamaktan açıkçası korkuyoruz. Ürünün 26 Nisan tarihinden itibaren satışa sunulacağını da belirtelim.