Samsung Galaxy Watch sonunda ülkemizde de satışa çıkmış durumda. İşte, Samsung Galaxy Watch özellikleri ve fiyatı hakkında detaylar.

Samsung Galaxy Watch özellikleri ve fiyatı

Akıllı saat meraklısı beyefendilerin merakla beklediği Samsung Galaxy Watch 42mm ve 46mm modeller sunuyor. Yeni Samsung akıllı saat, Gear S3 ile oldukça benzer gözükse de donanımsal ve tasarımsal anlamda değişiklikler gösteriyor.

Çift çekirdekli Exynos 9110 işlemci kullanan ürün, Tizen OS 4.0 tabanlı. Bluetooth tabanlı modelde 768 MB RAM ve 4 GB dahili depolama sunulurken, LTE model 1.5 GB RAM ve 4 GB dahili depolama ile geliyor. 46 mmmodelde 472 mAh, 42 mm modelde ise 270 mAh batarya bulunduğunu da belirtelim. Bu da büyük modelin 80 saat, küçük modelinse 45 saat kullanım süresi sunduğu anlamına geliyor. Askeri standartlar sunan Gorilla DX ile korunan Galaxy Watch suya ve darbelere oldukça dayanıklı. Ürünü hem iOS hem de Android tabanlı akıllı telefonlarla kullanabileceğiniz de hatırlatalım.

Samsung Galaxy Watch Türkiye

Önemli rakibi Apple Watch kare tasarım kullanırken, Galaxy Watch yine yuvarlak tasarım kullanıyor. Yeni saat arayüzleri, derinlik, gölgeleme, tik tak sesi ve ışık efektleri de cihazın gerçek bir saat hissi yaratmasını sağlamış. Ayrıca tarzınıza göre akıllı saatinizin kayışını değiştirmeniz de mümkün.

Gün ışığında da sorun yaşamamanızı sağlayacak sAMOLED ekran, Always On özelliğine sahip olmasıyla zamanı görmeniz için bir tuşa basmanıza ya da çerçeveyi döndürmenize gerek duymuyor. Ürünü akıllı telefonunuzla eşleştirdikten sonra telefon görüşmeleri yapabiliyor, mesajlarınızı kontrol edebiliyor ve bildirimler alabiliyorsunuz. Sağlık ve spor tarafında da birçok geliştirme sağlanıyor. Yani bir akıllı saati akıllı saat yapan her şey üründe mevcut.

42mm için Gece Siyahı ve Roze Altın, 46mm içinse Gümüş renk seçenekleri bulunan Galaxy Watch (46mm) fiyatı 2,199 TL olarak belirlenmişken, Galaxy Watch (42mm) fiyatı ise 1,999 TL. Ayrıca, 17 Eylül tarihine kadar ürünle birlikte uyumlu hızlı kablosuz şarj cihazı ve modele göre deri ya da silikon kayış da hediye olarak veriliyor. LTE model ise ülkemizde mevcut değil.