İlk olarak 2010 yılındaki Iron Man 2 filmi ile Marvel Sinematik Evreni içerisine dahil olan Black Widow (Kara Dul) karakteri, bu evrendeki daha birçok filmde de yer aldı. Güzel aktris Scarlett Johansson tarafından canlandırılmasıyla çok daha dikkat çekici hale gelen bu Marvel kahramanı, sonunda kendi filmine kavuşuyor.

Scarlett Johansson Black Widow için 15 milyon dolar gibi sağlam bir ücret alacakken, bu meblağın Avengers: Sonsuzluk Savaşı filminde Captain America ve Thor için Chris Evans ve Chris Hemsworth’a ödenen ücretle eşit olduğuna dikkat çekiliyor. Hatta bu iki isim Avengers 4 filmi için de 15 milyon dolar almış durumda.

Johansson’a ödenecek paranın birçok Marvel Sinematik Evreni yıldızından yüksek olması da gözlerden kaçmadı. İlk Iron Man filmi için Robert Downey Jr. sadece 500 bin dolar almış. Black Panther içinse Chadwick Boseman’a ödenen ücret 2 milyon dolar.

Sanıyoruz ki birçok birçok Marvel filminde oynayıp bir türlü kendi filmine kavuşamayan Scarlett Johansson’a böyle bir ikramiye verilmek istenmiş.